03:21
19:56

DZIKI NA CENZUROWANYM

Autor: Jacek Kurowski

RZĄDOWY ZESPÓŁ ZARZĄDZANIA KRYZYSOWEGO ZAKTUALIZOWAŁ REKOMENDACJĘ  W ZAKRESIE NIEZBĘDNYCH DZIAŁAŃ DLA OGRANICZENIA ROZPOWSZECHNIANIA SIĘ ASF NA TERENIE RP.

„ZREDUKOWAĆ DO 30 LISTOPADA 2017 R. POPULACJE DZIKÓW DO POZIOMU 0,1 OSOBNIKA /KM2/1 DZIK NA 1000 HA/ NA WSCHÓD OD WISŁY ORAZ MAKSYMALNIE WZDŁUŻ GŁÓWNYCH SZLAKÓW KOMUNIKACYJNYCH /W ODLEGŁOŚCI 25-35KM/ . W POZOSTAŁEJ CZĘŚCI KRAJU ZE SZCZEGÓLNYM UWZGLĘDNIENIEM PARKÓW  NARODOWYCH DO POZIOMU 0,5 OSOBNIKA /KM2 . REDUKCJI POPULACJI DZIKÓW NALEŻY DOKONYWAĆ W RAMACH PLANOWANEJ GOSPODARKI ŁOWIECKIEJ A TAM GDZIE TO KONIECZNE , NALEŻY PRZEPROWADZIĆ ODSTRZAŁY SANITARNE  „.  PODMIOTOM WSPÓŁODPOWIEDZIALNYM ZA JEJ REALIZACJĘ ORAZ EGZEKWOWANIE I KONTROLĘ WYKONANIA PRZEZ ZARZĄDCÓW  I DZIERŻAWCÓW OBWODÓW ŁOWIECKICH TEGO ZADANIA JEST POLSKI ZWIĄZEK ŁOWIECKI , A W KWESTII ODSTRZAŁU SANITARNEGO GŁÓWNY LEKARZ WETERYNARII.

A WIĘC ZWRACAM SIĘ Z GORĄCO PROŚBĄ DO KOLEGÓW MYŚLIWYCH O ZINTENSYFIKOWANIE POZYSKANIA DZIKA NA WSZYSTKICH NASZYCH OBWODACH ŁOWIECKICH .

NIEWYKONANIE TEJ REKOMENDACJI MOŻE WIĄZAĆ SIĘ Z MOŻLIWOŚCIĄ WYPOWIEDZENIA NASZEMU KOŁU UMÓW NA DZIERŻAWIONE OBWODY ŁOWIECKIE . TAKA INFORMACJĘ OTRZYMALIŚMY JUŻ Z POWIATOWEGO STAROSTWA W ŁUKOWIE .

DARZ BÓR

JACEK KUROWSKI

ŁOWCZY


wykonanie: MM