04:44
18:27

Apel Zarządu w sprawie bezpieczeństwa na polowaniach

Autor: w.seruga

Szanowni Koledzy – członkowie Koła i Stażyści oraz Sympatycy Naszego Koła

Polowanie Hubertowskie od lat już rozpoczyna w kraju sezon polowań zbiorowych na zwierzynę grubą.
Tak też było w przypadku Naszego Koła – w sobotę 09.11.br. odbyło się polowanie zbiorowe i później biesiada myśliwska.

Z informacji uzyskanych od prowadzącego polowanie kol. Sławka S. – wynika, ze polowanie w Naszym kole odbyło się i zakończyło szczęśliwie.

Natomiast w ostatnich dniach media donoszą o tragicznych zdarzeniach, jakie miały miejsce w trakcie niedzielnych polowań zbiorowych, nazywając ją „czarną niedzielą w myślistwie.”

W jednym przypadku śmiertelnie w klatkę piersiową postrzelony został członek naganki, natomiast w drugim tragicznym wydarzeniu ranny został myśliwy w wyniku rykoszetu, który niestety zmarł.

Bliższe szczegóły w linkach poniżej :

https://www.onet.pl/?utm_source=_viasg_fakt&utm_medium=direct&utm_campaign=leo_automatic&srcc=ucs&pid=f63e74fa-dc32-5df3-8d09-a3154fb2ffdc&sid=f13b499b-dba8-44e4-a9ae-cb9ebb087cc8&utm_v=2

fakt.pl/wydarzenia/polska/wroclaw/tragiczne-wypadki-na-polowaniach-naganiacz-nie-zyje-mysliwy-walczy-o-zycie/tnwpc0j

Biorąc powyższe pod uwagę, w imieniu Zarządu Naszego Koła zwracam się do Was z Apelem i prośbą do wszystkich członków koła i Stażystów, a zwłaszcza do Członków Zarządu, Strażników, Gospodarzy oraz Kolegów wyznaczonych do przeprowadzania planowanych polowań zbiorowych o maksymalne dołożenie staranności w zakresie należytego i bezwzględnego zapewnienia obowiązujących zasad bezpieczeństwa w tym zakresie.

Jednocześnie na prośbę kol. Jacka W. odpowiedzialnego z ramienia Zarządu koła za proces szkoleniowy, podaję poniżej link do bardzo pomocnego materiału szkoleniowo-instruktażowego w tym zakresie .

https://pzlow.pl/palio/html.run?_Instance=www&_PageID=5&newser=no&_C=C_DZIALY.HODOWLA.BEZPIECZENSTWO&_Lang=pl&_CheckSum=10655806

Darz Bór!
Wiesław S.
Prezes Zarządu
Warszawskie Koło Łowieckie nr 53 „Burzany”


wykonanie: MM